KUK na jaro s Kukandem

Mám pár oblíbených stránek s výtvarnými nápady, inspirací pro tvoření s dětmi, omalovánkami ke stažení a podobně. Když je venku škaredě nebo nám doma řádí bacily, omrknu novinky a něco vyberu. Mnoho věcí se dá dneska stáhnout v pdf formátu zdarma, ale oblíbené tvůrce moc ráda podpořím i zakoupením autorských výrobků, šablon nebo jiných podkladů.

Sázkou na jistotu je pro mě v takovém případě web Kukando.cz, za kterým stojí výtvarnice Jana Andrésková. Moji raraši její veselé ilustrace milují. Obrázky nejsou pro děti přehnaně abstraktní, ale přitom nabízí dost prostoru pro vlastní představivost při vybarvování. Díky širokým konturám a jednoduchosti jsou ideální i pro malé děti. Na delší výlety si s sebou vozíme výtvarné kufříky, ve kterých nikdy pár vytištěných omalovánek nechybí. Kromě omalovánek ke stažení (zdarma) máme koupené třeba vykrajovátko na perníčky nebo vánoční Betlém, který je nedílnou součástí naší adventní výzdoby už druhým rokem. A prásknu na sebe, že ten jsem si s chutí vybarvila jednoho dlouhého zimního večera sama 🙂 Konečně si s pastelkami začíná rozumět i naše Trojka, tak se brzy uchýlíme k vybarvovacím trikům pro celý gang.

Přidaná hodnota je i v tom, že část výtěžku z prodeje některých výrobků putuje na podporu organizací Zdravotní klaun a Nadační fond dětské onkologie Krtek. Takže čím víc člověk utrácí, tím víc pomáhá! Juch!

Teď aktuálně frčíme na velikonoční vlně – zajíčci, vajíčka, ovečky, kytičky… Sadíme osení a vyrábíme zápichy do květináče, stříháme a lepíme košíčky na vajíčka, malujeme na okna i na nástěnku. Děti jsou spokojené z nenáročných aktivit s efektním výsledkem. Já zase vítám, že mám všechno v jednom pdf souboru s možností vytištění podle aktuální nálady v kolektivu. Nestrávím tak hledáním či chystáním aktivity víc času než pak děti samotným tvořením.

Na naši jarní výzdobu můžeš mrknout do galerie. Kukando doporučuje jedenáct z deseti Jedličků 😉

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář