Lesní stezka Vyhlídka

Po „korona-zavření“ nákupních center praskaly Beskydy ve švech a to, že se ráno člověk vypravil na hory, bohužel neznamenalo, že tam dojel a zaparkoval. Proto vítáme každé nové místo v přírodě, kde se dá s dětmi trávit čas. Jedním takovým je, v listopadu 2020 otevřená, lesní stezka Vyhlídka na úpatí Ondřejníku.

Ptačí pozorovatelna ve tvaru hnízda na lesní stezce Vyhlídka

Pokud míříte pěším výletem na zmíněnou horu, je areál stezky příjemným zpestřením pro děti před/po výletě. Vzhledem ke vzdálenosti nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí (je do kilometru odsud) se přímo nabízí spojit návštěvu hřiště s výletem vlakem. Okruh stezky má okolo kilometru. Když se přidá cesta od nádraží a zpět, jsme celkem na necelých třech kilometrech, což ujde i náš dvouleťák.

Lesní stezka Vyhlídka je moderní venkovní hřiště s atrakcemi ve dřevěném provedení, citlivě zasazené do smíšeného lesíku. Cestičky jsou z jemné šotoliny, projede i městský kočárek. Originální jsou dvě visutá ptačí hnízda, na která se dá vyšplhat pavoučí sítí. V jejich okolí jsou v korunách stromů umístěny dřevěné sochy ptáků (datel, strakapoud, sýkorky…), které lze přímo z kukaní pozorovat. Vše je doplněno otočnými naučnými cedulemi s pěknými obrázky. Na dalších zastaveních se děti vyřádí na skluzavce, dřevěných prolézačkách nebo špalcích. Milé jsou dvě houpací sítě, určené k pozorování mraků. Cestu lemují zastavení „u hmyzáků“ a „u hub“ s velkými dřevěnými maketami. Pro děti i dospělé je tu pak i workoutové hřiště s kruhy, hrazdou, lanem, apod.

Parkování pro auto je hned u workoutového hřiště, ale o víkendech a pěkných dnech tu bývá často přetlak aut turistů jdoucích na Ondřejník. 

Co se jídla týče, doporučuji vzít svačinu s sebou a zbaštit v jednom ze dřevěných altánků, v blízkosti není žádný kiosek. Cestou od nádraží ke stezce je restaurace Park s velkým venkovním prostranstvím a kolotočem, s jídlem tu ale zkušenost nemáme.

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář