Lesní park Klimkovice – Hýlov

Těm, které to i přes nevlídné počasí táhne s dětmi ven, nabízím tip na nenáročnou procházku v okolí Sanatoria Klimkovice poblíž Ostravy

V klimkovickém lesoparku si na své přijdou děti všech věkových kategorií, trasa je vhodná pro všechny tipy kočárků i pro vozíčkáře. 

Přibližně dvoukilometrový okruh je doplněn ekologickými herními prvky, informačními panely a odpočinkovými lavičkami. Výhodou je, že se výlet dá absolvovat téměř v jakémkoliv počasí. Procházka není dlouhá a vrátit se zpět k autu v případě deště nebo zimy je otázka chvilky. Zároveň se dá čas venku díky hřištím a průlezkám natahovat podle nálady v kolektivu. Za hezkého počasí není nic jednoduššího než nechat děti řádit a sami se vyplácnout na některou z laviček a relaxovat. 

Zaparkovat se dá zdarma přímo u klimkovického sanatoria. V době mimo hlavní výletní sezónu nebyl s parkováním problém, ale za krásného počasí bude nejspíš trochu husto. Jezdí sem i autobus z Ostravy-Svinova a z Polanky – zastávka „Sanatoria“. Vstupní brána do parku je hned u parkoviště. 

Pak už jen vypustíte potomky a necháte je v lese objevovat různé dřevěné prolézačky, domečky, schovky a interaktivní skládačky, které spojuje příjemná lesní cestička. Poznání chtiví si mohou pročítat informační panely o alternativních pohonech a možnostech snižování emisí. Vzdálenosti mezi stanovišti jsou téměř zanedbatelné, i malé děti je bez problémů ujdou a v podstatě nemají čas vzpomenout si, že jsou z chůze unavené. Vše se citlivě nese v duchu dřeva, lesa a zvířát, nechybí i vzdělávací kvízy (poznejte stopy, brouky, kůru stromů…). Je zde např. tvrz, dřevěný vláček, sochy lesních zvířátek, posilovací stroje nebo proutěný labyrint.

V areálu lázní je i restaurace, ale nemáme ji ozkoušenou. 

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář

Zatím tu nejsou žádné komentáře, napíšete první?