Areál Skalky

Areál Skalky nad Novým Jičínem je oázou pro rodiny s dětmi. Ratolesti se vyřádí na velkém hřišti, maminky mohou rozjímat ve zvěrokruhové zahradě a tatínci shybovat v areálu zdraví.

Hned po zaparkování se pravděpodobně (jako my) nevyhnete úprku dětí k dřevěným huňáčům u Srubu U Medvěda. Jakmile potomky odtrhnete od houpaček na hřišti u Amfiteátru, můžete pokračovat po červené turistické značce (směr Svinec) po louce s dřevěným týpí a „areálem zdraví“ (různými kládami a hrazdami pro posilování s vlastní vahou). 

V dolní části louky se napojíte na stezku, po které podejdete areál Amfiteátru, potkáte dva ukázkové krmelce a dojdete ke Zvěrokruhové zahradě. Tento úsek nevynechejte, jsou odsud úžasné výhledy do kraje. V zahradě to pak při troše štěstí (a ne úplně přes zimu) bude kvést, vonět a hrát barvami. Děti baví běhat po cestičkách jako v bludišti. 

V kamenném divadle můžete posvačit nebo si zahrát šachy (jen figurky to chce vlastní, my hráli dámu s kamínky). Pokud mají děti ještě elán a vy trpělivost odolávat dotazům „Kdy už se, mamííí, půjde na hřiště?!!“ dá se pokračovat do Lesoparku Skalky a ten si libovolně projít. Za ocelové nervy budiž vám odměnou krásná panoramata a ve vyhlídkovém altánu sluneční hodiny.

Celý okruh (cca 3,5 km) zvládne i kočárek s pořádnými kolečky (kočárek typu golfové hole bych ale nechala doma), cesta je hliněná nebo místy lehce kamenitá, nicméně nejde o žádné obří kořeny či valouny. Byli jsme zde několikrát a technické služby tady trochu bojují s odpadky. Koše asi nestíhají nápor výletníků a často jsou přeplněné.

Hotel Na Skalkách máme ozkoušený jen přes výdejní okénko, ale s klidným srdcem můžu k občerstvení doporučit. Mají velkou venkovní terasu s vlastním hřišťátkem a dobrou kávu vaří i s sebou do kelímku (pro rodiče ideální zpestření houpačkové části výletu). Srub U Medvěda má sice atraktivní exteriér, ale ještě jsme jej nezastihli otevřený.

Od areálu zdraví jsou to 2 kilometry na kopec Svinec, odkud je krásný výhled třeba na zříceninu hradu Starý Jičín. Skupinkám s větším chodícím radiusem rozhodně doporučuji výlet protáhnout.V parném létě určitě oceníte nedaleké přírodní koupaliště Čerťák

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář