Bělským lesem ke Svatému prameni

Doby, kdy se do Bělského lesa nechodilo po setmění, jsou naštěstí dávno pryč a z prostranství o rozloze 160 ha se stává kultivovaný příměstský areál, který mohou bez obav využívat jak rodiny s dětmi k procházkám, tak třeba orientační běžci k tréninku.

  • Parkování a začátek cesty je u altánku naproti Restaurace Dakota. Odtud vyrazíš na procházku ke Svatému prameni, protože se nám víc osvědčil postup „nejdřív šlapání, pak hraní“. Nikde ale není psáno, že to nemůžeš udělat naopak a zamířit nejdřív k prolézačkám (anebo se na procházku vykašlat úplně).

Pro zájemce navržená trasa procházky zde.

  • Mnoho cest v parku je bezbariérových a vhodných i pro městský kočárek. Zrovna Křížová cesta ke Svatému prameni je ale krapet terénnější. Osobně si myslím, že to s trošku většími koly jde bez větších obtíží projet, ale kdo se necítí, může jet oklikou po zpevněné cestě a ke studánce jen kousíček seběhnout.
  • Ze zábavy vyloženě pro děti je v Bělském lese hřiště (prolézačka, kolotoč…), interaktivní tabule o různých jevech v lese, voliéra s bažanty nebo lanové překážky u lesní posilovny. Některé věci (kladka na ježdění nebo zvukomat) bohužel nefungují.
  • Jedna věc se mi na parku obzvlášť líbí, a tou jsou dřevěné hranoly s QR kódem sloužící jako kontroly pro orientační běh. Na webu SK OB Ostrava najdete ke stažení mapu kontrol i pár navržených tratí. Děti si díky tomu mohou s rodiči tento sport kdykoliv krásně „osahat“.
  • Potenciál Bělského lesa rozhodně není zcela vytěžen. V dohledné době má v místech mezi Bělským lesem a Výškovicemi dojít k realizaci projektu Cesta vody, v rámci kterého bude vystavěno třeba nové dětské hřiště Vodní svět, naučná stezka o vodě nebo různé chodníčky, mostky a altánky.
  • Cestou je např. Starobělská koliba s venkovní terasou a nabídkou piv Starobělského pivovaru. Pro aktuální informace o provozní době a zvláštních akcích (mexický týden apod.) sledujte jejich FB.
  • TIP – Farma Duběnka: Nedaleko od Bělského lesa, pár kroků od Makra v Hrabové, kde by to člověk sotva čekal, je za dřevěným plotem slyšet řehtání, bečení a kvokání. Nachází se tu maličká farma Duběnka, kam se děti mohou každou neděli od 15 do 17 hodin přijít podívat na domácí zvířátka. Aktuality (třeba o tom, jaká zvířátka přišla na svět) sledujte na jejich FB.

 

Tento výlet najdeš spolu s dalšími tipy v E-booku 10+3 Ověřené výlety s dětmi v Ostravě, který jsem vydala ve spolupráci s Ověřeno rodiči.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář