Bílý Kříž

Výlet na Bílý Kříž z Visalají je velká beskydská klasika. Není extra dlouhý ani náročný a na horách u nás v Beskydech asi neznám lepší dětské hřiště. Takže tady nastává zajímavý paradox – výjimečně není problém dostat malé turisty nahoru na kopec, ale dolů k autu.

Parkování je placené na Visalajích. Sem se dá dojet kromě auta i autobusem.

Pokud jedeš autem, doporučuji zastavit se v Raškovicích u minibusíku Zrnko Kafe pro kávičku nebo domácí dortík. Hned vedle můžeš pořídit i vynikající maso a uzeniny ve vyhlášeném řeznictví U Bobra.

Z Visalají jsme za pár minut na rozcestí Ježánky, z Ježánek jsme pro stoupání zvolili modrou značku, zpátky jsme klesali po zelené/žluté.

Okruh měří celkem cca 6 km. Trasa je vhodná spíš pro nosítko, my s sebou vzali EasyWalker dvojkočár a urvat se to dalo, ale odpružený teréňák s brzdou by se hodil. Malé mimčo bych sem v kočáře netahala, cesta je kamenitá a dost natřásá. Bufet – občerstvení Sulov – v cíli má solidní horskou nabídku (polévky, nápoje, domácí buchta, halušky apod.), hlady tady člověk neumře, ani pokud ho dostatečně nezasytí výhledy.

Před apartmánovým domem Bílý kříž je zmiňované krásné hřiště. Kolotoč, prolézačky, houpačky, to vše na parádním vyhlídkovém místě. O kousek výš je ještě jeden, starší kolotoč, ale hlavně obrovská kláda, která slouží jako výborná prolézačka.

Dá se také (už bez kočáru) vyběhnout na samotný vrchol Súľov (903 m n. m.), okolo kterého jsou menší skalky, nebo pokračovat po krásné hřebenovce kolem Švarné Hanky až na Gruň (opět sjízdné se sportovním kočárkem, popsáno zde).

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář