Dobratický lesopark

Doba zavřených divadel, herniček a kaváren nahrává trávení času venku, v lese, na horách. Ale vysvětlujte to malým dětem, které mnohdy „jen tak“ bez cíle šlapat nebaví. Dloubat klackem do bláta už trochu omrzelo i nás, dospělé. Proto otevření lesoparku v Dobraticích v listopadu 2020 kvitujeme s velkým vděkem.

Lesopark se nachází hned u fotbalového hřiště TJ Dobratice. Rodičům šotoušů a vlakomilů doporučuji absolvovat tento výlet vlakem, protože samotná procházka od nádraží v Dobraticích pod Prašivou (na trati Frýdek-Místek – Český Těšín) je příjemná, cca 1,5 km dlouhá a nabízí výhledy na panorama Beskyd. Celý výlet od nádraží a zpět i s odbočkou k minipivovaru U Koníčka tak má do 4 km.

K lesoparku vede od nádraží nejkratší přístupová cesta kolem kostela, v obci je chodník, dá se přijet i s kočárkem. Zpátky chodíme většinou stejně, protože děti už po řádění v lese moc sil navíc nemívají, ale v mapě je naznačená i okružní varianta pro ty, co neradi chodí stejnou cestou. Samozřejmě se dá přijet i autem. Hlavní vstup je přes bránu u fotbalového hřiště. Může být zavřená, ale není zamčená, nenechte se odradit. Otevřeno je 24/7.

Co v areálu najdete? Řadu dřevěných herních prvků od houpaček po skluzavky, lezecké sestavy a lanové překážky, naučné herní tabule, prolízací tunel, kladkovou lanovku. Pro rodiče třeba posilovací „stroje“ (většina opět ve dřevě), hrazdy, bosonohý chodníček. Na pořádek tady dohlíží vyřezaný medvěd a strážce lesoparku Zlobrata. Parádní je i horní část parku s cestičkou, podél které se schovávají makety zvířátek – bystré oko najde jezevce, veverku, sojku a další. Můžete si také zkusit obtiskávat do písku stopy lesních zvířátek. 

Vše je propojeno chodníčky, cestičkami a mosty přes říčku Lučinu. Hned u parku je také řada laviček a stolů, takže je kde si v pohodlí sníst svačinu. Areálu moc sluší umístění v listnatém háji, obzvlášť na podzim má místo skoro pohádkové kouzlo. Určitě doporučujeme k návštěvě!

K občerstvení je tady jasná volba Hostinec – minipivovar U Koníčka ve Vojkovicích. Dobře vaří, čepují několik druhů vlastních piv (s tematickými názvy Grošák, Ryzák, Vraník apod.), mají zahrádku a dětské hřiště. V okolních ohradách se často pasou – jak jinak než – koně. Mlsouni mohou navštívit dceřinný podnik – cukrárnu v areálu Koníčkův dvůr o kousek dál při hlavní silnici.

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář