E-book Ostrava!!!

Konečně je tady slibovaný E-book 10 + 3 výlety v Ostravě a nejbližším okolí, který mohl vzniknout díky milé spolupráci s Ověřeno rodiči. Jsem za toto partnerství moc vděčná, protože se tak moje výletní tipy dostanou snadněji i k podnikavým rodinkám mimo náš region. Ráda bych, aby e-book sloužil nejen Ostravákům a spřáteleným Severomoravákům, ale i návštěvám z daleka – ať už je k nám zavanul vítr dobrovolně na dovolenou nebo jen na povinnou návštěvu tchýně.  Proto jsou v něm jak místa vyhlášená, tak neobjevená. Převážně v přírodě a bez vstupného. E-book je plný map a interaktivních prokliků, tipů na kavárny či restaurace. Vše je plánováno s ohledem na malé děti (0-7 let), takže nechybí spousta hřišť nebo trasy pro kočárky. 

Ostrava už dávno není jen černá. Je barevná a láká k rodinným procházkám! 

 

E-book je ke koupi zde.

Lokalita, které je e-book věnován, je specifická, svá. Na rovinu říkám, že kdo hledá panenskou přírodu, volně pobíhající vlky a křišťálově průzračnou vodu, ten by měl své kroky stočit spíš do nedalekých Beskyd (beskydský e-book ke koupi zde). Záměrně nepíšu „bohužel“. Rozmanitost, kterou severomoravský region nabízí, je fascinující. Věřím, že nejen pro lokálního patriota. Je pouze potřeba zeširoka otevřít oči a chtít vidět krásu nejen ve věcech tradičních. Hledat příběhy, objevovat jedinečnost.

Hornická minulost formovala místní krajinu i lidi. V Ostravě stojí nespočet těžebních věží, hald a továrních komínů. To je realita. Neznamená to ale, že na přírodu člověk nenarazí! Že razovitý kraj neprochází transformací. Že nepřibývají krásná hřiště, moderní kavárny nebo relaxační zákoutí. Jenom na ty oázy klidu často zpovzdálí dohlíží i kousek dědictví průmyslové éry. Místní to vědí (bo Ostrava je prostě fajna, taka jaka je), ale pro přespolní se sluší přidat toto drobné vysvětlení jako prevenci případného kulturního šoku. Ostrava je prostě láska na druhý pohled.

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář