Koupark Radvanice

Sportovně rekreační areál na místě bývalého koupaliště je nejenom skvělým hřištěm se skluzavkami, velikým pískovištěm, prolézacími tunely a trampolínami pro děti, ale i oázou pro piknik či relaxaci dospělých.

Dítka se mohou věnovat sebedestrukci a dospělý na to kouká z houpací sítě nebo dřevěného lehátka. Park je zajímavý i vizuálně, nenese se v duchu lesního hřiště, jak je teď dost časté, ale povrch je z barevného „tartanu“ (on to asi nebude tak úplně tartan, ale jsem jen žena, ne technologický inženýr, chápeme se, že?). Svahy jsou zarostlé stromy, mezi nimiž je postaveno třeba chill out místečko s grily včetně lopatek na vymetání popela. Dají se přibalit inline brusle, kolem parku vede cca půl kilometrový okruh.

Areál je zdarma, ale má otevírací dobu (viz FB).

Ideální čas pro návštěvu je (jak jinak než) všední den dopoledne, to tu nebývá tak husto, ale byli jsme zde i mezi čtvrtou a šestou odpolední a taky se dalo. V opravdu horkých dnech trošku chybí dětskému hřišti stín, ale na okolních svazích je stromů a chládku naštěstí dost.

Jediné, co trochu pokulhává, je bufet. Ten je zvenku o dost pestřejší než jeho nabídka zdravého občerstvení. Na druhou stranu, dětem z ledové tříště a metrových brček přecházel zrak..

Jak se na hřiště dostat:

Autem – zaparkovat na ulici Poláškova, kde je velké parkoviště a sejít kolem Psího hřiště dolů

MHD – při jízdě MHD hledat zastávku Radvanice Škola (linky 28, 38, 71 a 74 a dále pěšky cca 300 metrů) nebo U Káňů (linky 23, 29, 30, 71 a 101 a dále asi 200 metrů pěšky)

Cyklisté – kolem areálu vedou cyklostezky J a O, v parku jsou stojany na kola. Z centra Ostravy je park vzdálený 4,5 km, od Slezskoostravského hradu 3,5 km, ze Slezské Ostravy (od ZOO) 4 km, od Penny Marketu na Slezské 5 kilometrů. Při cestě z Rychvaldu od hasičárny dojedeš do parku po necelých 3 kilometrech. Po cyklostezce se dá dojet také ze směru Vratimov, vzdálenost bude kolem 9 kilometrů.

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář