Lesní park Klimkovice – Hýlov

Těm, které to i přes nevlídné počasí táhne s dětmi ven, nabízím tip na nenáročnou procházku v okolí Sanatoria Klimkovice poblíž Ostravy

V klimkovickém lesoparku si na své přijdou děti všech věkových kategorií, trasa je vhodná pro všechny tipy kočárků i pro vozíčkáře. 

Přibližně dvoukilometrový okruh je doplněn ekologickými herními prvky, informačními panely a odpočinkovými lavičkami. Výhodou je, že se výlet dá absolvovat téměř v jakémkoliv počasí. Procházka není dlouhá a vrátit se zpět k autu v případě deště nebo zimy je otázka chvilky. Zároveň se dá čas venku díky hřištím a průlezkám natahovat podle nálady v kolektivu. Za hezkého počasí není nic jednoduššího než nechat děti řádit a sami se vyplácnout na některou z laviček a relaxovat. 

Zaparkovat se dá zdarma přímo u klimkovického sanatoria. V době mimo hlavní výletní sezónu nebyl s parkováním problém, ale za krásného počasí bude nejspíš trochu husto. Jezdí sem i autobus z Ostravy-Svinova a z Polanky – zastávka „Sanatoria“. Vstupní brána do parku je hned u parkoviště. 

Pak už jen vypustíte potomky a necháte je v lese objevovat různé dřevěné prolézačky, domečky, schovky a interaktivní skládačky, které spojuje příjemná lesní cestička. Poznání chtiví si mohou pročítat informační panely o alternativních pohonech a možnostech snižování emisí. Vzdálenosti mezi stanovišti jsou téměř zanedbatelné, i malé děti je bez problémů ujdou a v podstatě nemají čas vzpomenout si, že jsou z chůze unavené. Vše se citlivě nese v duchu dřeva, lesa a zvířát, nechybí i vzdělávací kvízy (poznejte stopy, brouky, kůru stromů…). Je zde např. tvrz, dřevěný vláček, sochy lesních zvířátek, posilovací stroje nebo proutěný labyrint.

Přímo v sanatoriu je Café Kolonáda, i když ta svou nabídkou (zákusky, záviny, bábovky…) uspokojí spíše kávomily a mlsouny. Během letní sezóny by měla být otevřena letní restaurace Pilsner Pub, aktuální info najdete na stránkách Sanatoria Klimkovice.

Kdo chce ale zažít folklor a ochutnat vyhlášené nakládané tvarůžky, na které se sjíždí lidé nejen z celé Poruby, měl by zavítat pod kopec do Hostince U Buroně – Mexiko. Podnik je oblíbený obzvláště mezi cyklisty, je zde prostorná zahrada a zdejší tvarůžky naložené v pivu jsou opravdová legenda.

 TIP na Adventure Lab: Geocaching už v dnešní době nikoho neohromí. Ale znáte tzv. „labky“? Jde o zvláštní typ keší, ke kterým je potřeba mít chytrý a NABITÝ telefon s daty a staženou appku (pro iOS, pro Android). Je to bezplatné, přihlášení funguje přes geocachingový účet. Telefon odesílá Vaše GPS souřadnice a vy se musíte přiblížit co nejblíž bodu, který je na mapě označen. Pokud jste dostatečně blízko, aplikace odemkne otázku, na kterou odpovíte (otázky typu Kolik je na místě laviček nebo Spočítej okna na kostele.). Aplikace odpověď zkontroluje a vy můžete pokračovat k dalšímu místu. V Klimkovickém Lesním parku je tato labka s pěti zastaveními, můžete to zkusit…

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář