Liščí díry

Liščí díry pod Lysou horou – v merku jsme je měli už delší dobu, nakonec jsme tam vyrazili s prvním jarním sluníčkem, ale přes léto pak nějak nebyl čas vyklikat trasu a hodit ji sem na blog. Takže s podzimním počasím konečně sedám k restům a doplním na Jedli i krátké tipy na výlety. Ať furt nemusíme sjíždět ty instagramy a fejsbůky, že jo 😉

Trasa měří necelých 6 km a je vhodná i pro sportovnější kočárek. Na jaře jsme ještě parkovali u Transformátoru, ale to se už od července nesmí – místo toho jezdí z Ostravice TU-bus (turistický shuttle bus). Jeho jízdní řád je zde. Více o kyvadlové dopravě a záchytných parkovištích je krásně sepsáno na webu Medvědích tlapek.
Placené parkování je možné taky u hotelu Sepetná, ale moc míst tam není (taky radši před výletem checkni aktuální situaci, ono se nám to tu pod horama mění někdy ze dne na den :)), tak to chce vyrážet brzy anebo se nechat s drobotinou vysadit u Transformátoru a vyslat tatínka zaparkovat na Ostravici k pile a skupinku doběhnout.. Řešení nechám na Tobě. Výlet je to pěkný, za trochu lámání hlavy nad logistikou stojí.
Co se kávičky týče, ostravickou klasiku snad netřeba představovat – třeba Pepebakerycoffee a Zmrzlina u koziček jsou stálice.
Je fakt, že Lysá nás hodně lákala, jak se tak nad námi tyčila ve své majestátnosti.. Ale jednak je to pro naši smečku ještě „tů mač“ a navíc, v takhle vymalovanou neděli tam muselo být narváno. A jak trefně poznamenal můj muž – Z Lysé na Lysou nevidíš ????
Mapa výletu je zde. Liščí díry i vyhlídková lavička jsou v mapách.cz značené, ale v zatáčce za Liščími dírami (kousek před tím, něž dojdeš ke zmíněné fotogenické lavičce) je ještě jedna skalní vyhlídka, schovaná v lese. Z pěší stezky k ní  vede vyšlapaná pěšinka (doleva do lesa, v tomtéž místě se napravo odpojuje cesta na vrcholek s kótou 791 m n.m.) a pokud se Ti podaří ji neminout, bude Ti odměnou krásný pohled na celé údolí Ostravice. Taky tu byla fotopast, asi na rysy nebo snad mědvědy (?!). Nás tam zavedla multikeš „Liščí díry„, při jejím lovení to fakt nemineš 😉

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář