Malá Prašivá s kočárkem

Kopců a kopečků, na které se dá pohodlně vyrazit s kočárkem, je v Beskydech víc. Na Prašivé ale čeká na děti luxusní přírodní hřiště, vyhlídková věžička coby rozhledna a v chatě medvěd! Kousek pod Prašivou je potom výborný podnik U Bobra.

  • Malá Prašivá byla oblíbeným výletním cílem odjakživa. Po změně chatařů a revitalizaci chaty Prašivá v roce 2015 ale doslova kvete před očima. Přibylo vkusné dřevěné hřiště, byla zpřístupněna vyhlídková věžička chaty coby rozhledna, zvýšila se kvalita jídla, přibyl vnitřní dětský koutek. Současní chataři tvrdou prací a nadšením dělají z Prašivé místo, které rodinám s dětmi zeširoka otevírá náruč a určitě stojí za návštěvu.

  • Pro kočárek je vhodná trasa po žluté turistické značce. Cesta nahoru je sice dlouhá jen tři kilometry, připravte se ale na pořádný krpál. Holt někde se ty metry nasbírat musí 🙂 Parkovat se dá zde. Moc se ráno neloudejte, o víkendech se parkoviště poměrně rychle plní.
  • V dolní třetině trasy stojí ohrada plná oveček, koz, kachen a hus. Vedle je také voliéra s papoušky. Jde o soukromé pozemky, ale jako motivace k chůzi zvířátka dětem poslouží.
  • Zhruba v polovině výšlapu je v zatáčce kaskáda na potoce Hlisník, tady rádi svačíme. Házení kamínků dá malým turistům trochu zapomenout, že mají ještě kus cesty před sebou.
  • Nahoře se nezapomeňte zajít podívat na vyhlídkové místo s houpačkou za kostelem sv. Antonína, ze kterého často startují paraglidisté.

  • Trasa je oblíbená i mezi cyklisty, kteří cestou z kopce nabírají solidní rychlost, buďte proto obezřetní.
  • Málokde je to tak jasné, jako pod Prašivou! Hospůdku (s malými dětmi ještě lépe venkovní bistro)U Bobra prostě nesmíte minout, tu doporučuje i Lukáš Hejlík ve své gastromapě 😉 Pro menší děti je tu obří trampolína a hřiště, pro puberťáky a dospělé splav na řece Morávce ke koupání nebo hřiště na beach volejbal. Z Dobré sem v létě jezdíme na koupačku, trampošku a zmrku i ve všední den po práci. Forevr Bobr!
  • Pěkná, i když hodně příkrá trasa nevhodná pro kočárek, vede na Prašivou po červené turistické značce od Restaurace a minipivovaru Kohutka, kde je to pro děti (hřiště) i rodiče (vlastní pivo, dobré jídlo, výhledy) také moc příjemné. Odsud chodíme, když máme jen jedno dítko v nosítku, je to rychlovka a člověk si mákne.

https://mapy.cz/s/bokumemugo

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář