Muzeum Tatra Kopřivnice

Dne 17. 11. 2021 se otevřely brány zbrusu nového Muzea nákladních automobilů v Kopřivnici, které rozhodně doporučuju k návštěvě nejen fanouškům aut. Když budu trochu genderově nekorektní a vezmu to podle naší rodiny, zabaví se i maminky a malé holčičky, potažmo každý, koho baví objevovat a zkoumat. Muzeum je fakt PECKA.

Web muzea: https://www.muzeumtatra.cz/

Aktuality na FB: https://www.facebook.com/muzeumtatra.mnj/

K vidění jsou tady naleštěné náklaďáky, autobusy, hasičská auta, teréňáky (víc je nad mé rozlišovací schopnosti, ale exponátů a informací jsou tam desítky). K tomu aktivity, které zabaví i děti – skládání magnetického puzzle, poslouchání zvuků motorů, rozsvěcení reflektorů a výstražných majáčků nebo možnost absolvovat celou výstavu na odrážedle. Opravená Slovenská strela (vlak) stojí majestátně ve vlastní kukani, její prohlídka je možná jen s rezervací, ale určitě by taky stála za to. Lépe ale s většími dětmi. Součástí expozice je také část věnovaná Karlu Lopraisovi, české legendě Rallye Paříž-Dakar.

Ve všední den se člověk vyhne davům, nás bylo na exkurzi v pátek dopoledne jen pár. Víkendy jsou vytíženější.

Parkování je bezplatné přímo u muzea, v Kopřivnici už nainstalovali i nový směrový systém, takže sem trefíte už i podle šipek. Přímo u muzea je od ledna otevřená nová restaurace Tatrovka. Na dohled od muzea je také vlaková zastávka Kopřivnice.

Když už pojedete tímto směrem (nebo třeba do nedalekého Štramberku), dá se v rámci procházky vyběhnout na blízkou zříceninu Šostýn, dojít až k Raškovu kameni nebo aspoň na Bezručovu vyhlídku, která je vidět i od samotného muzea. Z vyhlídky je vidět celá Kopřivnice jako na dlani. Mapa procházky je tady.

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář