Oáza klidu uprostřed Ostravy

Asi málokdo by hledal v centru Ostravy tak pěkné a klidné místo, jako jsou novoveské Rybníky pod Bedřiškou. K ostrůvku pohody nedaleko bývalého dolu Bedřich se navíc dá poměrně snadno dostat městskou hromadnou dopravou.

  • Díky tomuto výletu pravděpodobně nevyhraješ soutěž o největší počet nachozených kilometrů, ale zase si celá rodina užije pohodovou procházku a odpočine si.
  • Tři propojené (a dříve zabahněné a poddolované) rybníky prošly v roce 2019 nákladnou revitalizací a změnily se v relaxační zónu snadno dostupnou i s kočárkem. Je na vás, ze které strany se sem přiblížíte, zda z Plzeňské ulice „od vodárny“ nebo od Střední zahradnické školy (zastávka Školní statek). Na obou koncích se dá i zaparkovat.
  • Po pár stech metrech nenáročné chůze se otevře výhled na vodní plochy, kolem kterých je rozmístěno několik laviček a chodníků. Byla zde vybudována rybářská bouda a posezení, takže to tu doslova vybízí ke konání akcí. Doba kovidová jim zatím moc nepřála, snad se to v budoucnu změní, podmínky jsou pro to ideální.
  • Na děti je myšleno dětským hřištěm z různých špalků a klád, je tu i houpačka a lanové překážky.
  • Rodiče potěší stylová dřevěná knihobudka, která doslova volá po tom, aby z ní člověk vytáhl knihu nebo časopis, posadil se na vyřezávanou lavičku a s pohledem upřeným na vodní hladinu předstíral čtení.
  • Zboku architektonicky zajímavé terasy jsou veřejné toalety.
  • Jen opravdu nevím, co tady poradit k občerstvení krom vlastní velké svačiny snězené v poklidu na prosluněné lavici, zatímco si děti hrají na hřišti. Tak alespoň vtip jako odškodné: Víte, proč se v Ostravě neprodávají boloňské špagety? Bo loňské špagety by nikdo nežral…
  • Areál výrazně ožívá v době konání rybářských závodů a jiných akcí. Na místě je pak například občerstvení v podobě rybích specialit. Informace o termínech najdete například na Facebooku novoveských rybářů.

Mapa procházky tady.

Tento výlet najdete spolu s dalšími tipy v E-booku 10+3 Ověřené výlety s dětmi v Ostravě, který jsem vydala díky Ověřeno rodiči.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář