Obůrka na Bílé

V zimě je Bílá vyhlášeným lyžařským střediskem, v létě se zde ke slovu dostávají turisté, cyklisté a houbaři. A na děti je tu pamatováno bez ohledu na roční období…

  • Trasa je zvolena jako okruh, který lze začít na dvou místech. Buď u Obůrky nebo u kavárny Domovjanka. Záleží na rodičích, zda si chtějí dát kávičku před výletem nebo jestli se dobroty vypíší jako odměna za našlapané metry. (Pozor pozor, na konci léta 2021 začala Domovjanka s rekonstrukcí, proto sledujte FB Domovjanky, kde se objeví informace o znovuotevřění).
  • My většinou začínáme u zvířátek v oboře, protože děti jsou čerstvé, zkraje výletu absolvují (z dětského pohledu) nejméně zábavný úsek a dětská hřiště mají motivačně před sebou.

  • Oboru tvoří několik ohrad s muflony, jeleny, daňky a jinou zvěří (měl by tu být i jezevec, ale ještě jsme jej nezastihli bdícího).

  • Ve stínu lesa pokračujeme mírně do kopce po Medvědí stezce, která děti rozptýlí několika cedulemi se zajímavostmi ze života medvědů. Děti si mohou krátit cestu také hledáním dřevěných cedulí se zvířátky.

  • Následuje prudké zatočení vlevo dolů a sestup k řece. Tento úsek je s kočárkem trochu náročnější, kopec je prudký a terén kamenitý. Rozhodně není vhodný pro čistě městské kočárky. Po dešti zde bývá bahno.
  • Po napojení se na „promenádu“ podél Bílé Ostravice nás již nečeká žádná zrada. Cesta je rovná, nenáročná a lemovaná řadou dětských hřišť a zastavení.

  • Podél řeky dojdeme až do centra Bílé (k dolní stanici místní lanovky), můžeme se občerstvit a vracíme se zpět proti proudu řeky. V horkém létě ocení nejen děti na několika místech snadný přístup k vodě. Házení kamínků nebo smočení kotníků ve vodě je příjemným zpestřením výletu.
  • Kolem loveckého zámečku se vrátíme zpět k autu.

Kavárna Domovjanka má výbornou kávu, širokou nabídku dobrot, menší dětské hřišťátko (písek a malá skluzavka) a vnitřní dětský koutek. Rozhodně doporučuji k návštěvě malým i velkým. (Opět pozor – informace po rekonstrukci v roce 2021 se mohou lišit).

Pokud s dětmi holdujete návštěvám zábavních parků, na Bílé si přijdete na své. Dětský letní park nabízí spoustu různých atrakcí. Osobní zkušenost nemáme, ale návštěvníků zde bývá habaděj.

Mapa výletu je k vidění tady.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář