Ostravice – Medvědí skála

Co by to bylo za tipy v Beskydech, kdybychom se alespoň jedním výletem nepřiblížili jejich královně – Lysé hoře. Úzká cestička kolem Medvědí skály nás přivede nad sjezdovku s úchvatným výhledem právě na nejvyšší beskydskou horu.

Drahocenné výškové metry nasbíráme autem tak, že vyjedeme z Ostravice nahoru až „ke Transformátoru“ – neplacenému parkovišti u lanového centra Opičárna (větší děti ocení). Jako na většině parkovišť pod horami, i zde bývá o víkendech a o prázdninách bohužel často přetlak. (EDIT 2022 – toto parkování už není povolené, nyní se musí z Ostravice Tu-Busem nebo pěšky, popřípadě parkovat u Sepetné).

 

Vyrazíme směrem k resortu Sepetná, u něj se napojíme na oranžovou Liščí stezku (spadá do sítě stezek Po medvědích tlapkách) a užijeme si moc krásý úsek vedoucí živým, bujným lesem. U srubu KČT Liščí stezku opustíme, abychom se záhy mohli vydat dál po stezce Medvědí (žlutá), po níž dojdeme až ke Zbujovi.

Cesta je rozmanitá, zprvu asfaltová, poté odbočuje do lesa a klikatí se, zužuje. Při překračování popadaných stromů a pohledu do koruny bukových velikánů se snadno dostaví dojem, že je člověk v pralese. Výhled z Medvědí skály na masiv Smrku a údolí Ostravice je zasloužená odměna po stoupání.

U Zbuja si turisté mohou půjčit koloběžku, vychutnat si 4km sjezd a vrátit ji v hotelu Sepetná. V zimě si U Zbuja můžete zapůjčit boby, sjet 2 km po modré a vrátit je v recepci hotelu Sepetná. Zpátky se vracíme po modré, pár metrů lze ubrat tím, že seběhneme po sjezdovce Ski areálu Ostrá. Medvědí stezka končí u Sepetné, nás čeká ještě kousek k parkovišti.

Pokud s dětmi kešujete, nezapomeňte GPSku doma. Pokud geocaching neznáte, možná je na čase jej objevit!

Catering: Pro ranní kafe do kelímku přibržďuju před výletem na Ostravici ve Vegáči. V polovině okruhu je v malebném prostředí posazená Dřevjanka U Zbuja s klasickou horskou nabídkou. Moc dobře vaří v restauraci na Sepetné.

Cestou minete Resort Sepetná. Pokud v něm přímo nebydlíte (je to vyloženě baby friendly hotel), lze využít alespoň služeb jejich relax centra – krytý bazén s tobogánem, masáže, saunu… Pod Resort spadá i o kousek vzdálenější Hotel Sluníčko s privátním wellness a venkovním koupalištěm přístupným i pro veřejnost.

Mapa výletu zde.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář