Porubské pecky

Obsah čtverce nad přeponou v pravoúhlém trojúhelníku se rovná součtu obsahů čtverců nad oběma odvěsnami. Tak schválně, kdo si tuhle básničku pamatuje? A kdo by věděl, co znamená? Po návštěvě Komunitního centra v Ostravě – Pustkovci jí bude rozumět každý… 

  • Bezbariérové komunitní centrum nabízí několik druhů vyžití. V areálu se dá cvičit (posilovací stroje, lezecká stěna, hřiště pro míčové sporty, atletický ovál), zkoumat fyzikální jevy (Newtonova houpačka, kaleidoskop, optický hranol, veliký xylofon), děti se vyřádí na trampolíně, prolézacím domku se skluzavkou a sítí nebo na písku. Ve zděné budově se konají různé akce (workshopy, divadélka apod.). Na místě je i komunitní zahrada, posezení, ohniště. Není problém zde s dětmi strávít celé dopo/odpoledne. Aktuální informace o programu sledujte na FB Komunitního centra. Provozní doba centra je denně od 9 do 19:30, za vstup se neplatí.

 

  • Nedaleko od komunitního centra (před porubskou knihovnou) stojí unikátní poeziomat, který po zatočení klikou reprodukuje tvorbu místních autorů. Jde o světový unikát, který je poháněn čistě mechanicky, točením pákou.
  • Fanouškům geologie musím doporučit Geologický pavilon prof. F. Pošepného v budově VŠB, který je otevřen ve všední dny od 8 do 19 hodin nejen studentům VŠB! Mě ty šutry celkově moc neberou, ale mají tady krom rozsáhlých sbírek kamení kostru opravdového Tyranosaura!! A ta se líbí i dětem!
  • No a pokud budeš brouzdat Porubou křížem krážem, nech se zavést svými kroky do porubské pobočky COKAFE na jednu z nejlepších káv, co znám.

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář