Óda na náš dvojkočár pro všechny, kdo se mě ptají, jakže ty tři děti po všech těch výletech taháme.
Dvojkočár EasyWalker Duo Plus jsme pořídili ve chvíli, kdy se nám 20 měsíců po Jedničce narodila Dvojka. Jednička tou dobou už sice suverénně chodila, leč často bohužel jiným směrem, než bylo potřeba. Původně jsme kočár kupovali do města, protože na hory kombinujeme Chariot a nosítka. Jakmile jsme však zjistili, jak snadno se ovládá a kolik toho ujede, jezdíme prakticky jen s Easywalkerem. S rozestupem 1,5 roku od Dvojky se nám pak rodina rozrostla o Trojku, takže došlo na škatule hejbejte se a nejstaršímu dítku jsme pořídili stupátko. Mohla jsem tak naložit a vézt všechny tři děti najednou, čímž se podstatně zvýšil počet absolvovaných kilometrů.
Kočár je koncipovaný primárně pro dvojčata, takže ve výbavě jsou dvě hluboké korby a dvě polohovatelná sedátka á la sporťák. Dá se ale sestavit jako hluboká korba + sporťák pro děti různého věku.
Výhody:
+ skvělé ovládání díky velkému madlu (běžně tlačím kočár se třema dětma jednou rukou a ve druhé držím kelímek s kafem, kočár samovolně nezatáčí, nemění směr)
+ rychlé skládání a rozkládání, dost intuitivní
+ i při své šířce (76 cm) se vleze do všech standardních dveří, do obchodů, do výtahu, někdo přemýšlel, když ho konstruoval
+ velká nafukovací kola zvládnou i kamenitý terén (vyjeli jsme např. po modré z Morávky na Kotař)
+ dostatečný úložný prostor pod kočárem
+ skoro všechna látka se dá z kočárku odepnout (díky suchým zipům nebo drukům) a vyprat
Nevýhody:
– po složení a rozložení sporťákové verze se musí po sedací částí zapnout kotvící pásky na suchý zip, často na to zapomínáme, dokud se dítě “nepropadne” 🙂
– zabere celý kufr od auta, do některých aut se ani nevleze
– korbičky jsou užší než standardní hluboká korba (starší, ale ještě nesedící dítě v kombinéze a s fusakem se vleze těžko)
– při kombinaci dvou sporťáků se již nedá připnout stupátko
– nemá držák na kafe