Relax kolem Olešné

Přehrada na okraji Frýdku-Místku prošla za poslední roky revitalizací a proměnila se v odpočinkovou oblast s vyžitím pro širokou veřejnost. Na své si přijdou děti, sportovci, kochači i rybáři.

  • Příjezd k Olešné může být napínavý, neboť poblíž se již několik let buduje dálniční obchvat Frýdku-Místku a příjezdové cesty se v průběhu času mění, vyskytují se objížďky a uzavírky. Trasy jsou ale vždy značené, není třeba panikařit. Dostavba se plánuje na červenec 2022.
  • Výlet lze pojmout několika způsoby:
  1. Čtyř a půl kilometrový okruh kolem celé přehrady s motivační odměnou v podobě velkého dětského hřiště, které se nachází u Aquaparku Olešná. Trasa vede po asfaltu, je vhodná pro kočárky, kola i odrážedla. Během procházky je možné na mnoha místech scházet k vodě a házet kamínky, mine se ohrada s lamami. Koupání je povoleno, ale známe místa s čistší vodou… Okruh je vyhledávaným místem mezi inline bruslaři. Cestou je pár zhupů vyžadujících trochu jezdeckých zkušeností nebo odvahy.

  1. Kratší procházka (cca 2, 5 km celkem) od Parkoviště Olešná přes hráz k dětskému hřišti u Aquaparku a zpět. Tohle nám vyhovuje asi nejvíc. Projdeme nejatraktivnější část trasy, pozorujeme rybáře, házíme kamínky, zařádíme si na hřišti a cestou zpátky děti uplatím zmrzlinou, aby jim to lépe uteklo. Win-win varianta – mamka spokojená, že se šlape, ale děti nebrblají, že je bolí nohy.
  2. Bleskový výpad na hřiště, zmrzku a hrancle. Pokud o šlapání nestojíte a chcete si jen užít pískoviště, houpačky s výhledy na Palkovické hůrky nebo Lysou horu v pozadí, pak stačí přijet na jedno z parkovišť u Aquaparku Olešná (já jezdím třeba sem) a jen seběhnout schody.

  • Kolem přehrady je restaurací víc, nevýhodou je, bohužel, za hezkého počasí mnohdy jejich přeplněnost a poměrně dlouhé čekací doby. My chodíme většinou na menší občerstvení (nanuk, pivo, polévka, topinka) „k Tomovi“ nebo na kávu či v zimě svařák do KOLMO kafé.

Několikrát zmiňovaný Aquapark Olešná (ať už krytý nebo venkovní) bych rozhodně nezavrhovala, rádi jej navštěvujeme i s malými dětmi. Jen pozor na návštěvnicky „atraktivní“ dny a časy, bývá tady hodně lidí.

Na mapu mrkni sem.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář