Srdce Ostravy pod Novou radnicí

Šumná řeko, bystrá řeko, beskydská ty krasavice,

poneseš mne, vezmeš s sebou,

Ostravice, Ostravice?

Petr Bezruč

  • Co bych to byla za ostravského patriota, kdyby vás nepozvala do jejího centra. Konkrétně k budově Nové radnice, z jejíž věže je za jasného počasí výhled jak na město, tak na Beskydy. Návštěvníci si mohou také z ptačí perspektivy vychutnat mix urbanistických stylů od průmyslových areálů přes porubskou sorelu až po vilovou čtvrt, ve které svého času pobýval třeba známý Oskar Schindler, zachránce 1200 Židů. Vyhlídka Nové radnice má otevírací hodiny a platí se zde vstupné.
  • V budově Nové radnice je unikátní funkční páternoster, kterým se dá volně svézt.
  • Placené podzemní parkoviště je přímo pod radnicí, při troše trpělivosti a štěstí se dá parkovat i v přilehlých ulicích.
  • Průchodem v budově radnice se dostaneš na břeh řeky Ostravice, podél kterého se rozkládají Komenského sady. Nábřeží je pěkně opravené a přístupné s kočárkem.
  • Z pódií u vody se dobře krmí kačeny, racci, holubi.
  • Cílem procházky je venkovní dětské hřiště v Komenského sadech. Nebyli bychom v Ostravě, aby i herní prvky a prolézačky neměly podobu těžebních věží nebo důlních vozíků. Hřiště je prostorné, jsou tu atrakce jak pro malé děti, tak pro větší, pískoviště s domečkem, houpačky, tabule, kolotoč…
  • Procházka samotným parkem je nenáročná, dá se zkrátit nebo natáhnout podle zdatnosti skupinky. Za tenisovou halou je venkovní posilovna (spíš pro dospělé). V parku jsou dvě pítka, na podzim se zde dají sbírat kaštany.

Trasa je k vidění tady.

  • Kavárna a herna Dětský ráj se nachází přímo u dětského hřiště. Vevnitř je parádní herna, skvělá nabídka občerstvení, zákusků i kávy. Doporučuji rezervaci, místo je velmi oblíbené mezi maminkami a bývá často plno. Kávu Ti ale dají ochotně i do kelímku s sebou.
  • Tip – Sesterské hřiště Dětský ráj II: Podobné venkovní dětské hřiště, také s atrakcemi s hornickou tematikou, navíc doplněné o velikánskou prolézačku s obří skluzavkou, je v sadě Dr. Milady Horákové za Domem kultury města Ostravy.

Tento výlet najdete spolu s dalšími tipy v E-booku 10+3 Ověřené výlety s dětmi v Ostravě, který jsem vydala ve spolupráci s Ověřeno rodiči.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář