Tábořit s dětmi? Leda BezKempu!

Není novinkou, že co jezdíme spát do přírody se stanem o velikosti menšího 2+1, který se tak snadno v kukuřici neschová, rádi využíváme službu BezKempu. Jde o databázi míst vhodných pro táboření, díky které si člověk může za mírný poplatek domluvit přespání přímo s majitelem pozemku. Odpadá tak moje obava, že na nás uprostřed noci vlítne hajný a bude se dožadovat našeho okamžitého odchodu, což je při nejlepší vůli záležitost minimálně na hodinu a půl. Zároveň se však člověk vyhne vykročení ze své sociální bubliny do společných umýváren kempu.

Byli jsme s malou Jedničkou kdysi ve vyhlášeném rodinném kempu Sedmihorky v Českém ráji a byť bylo zázemí čisté a vybavení na velmi dobré úrovni, už bychom tuto zkušenost neopakovali. Preferujeme místa, kde je klid a ticho, i kdyby to bylo trochu na úkor pohodlí. Raději pivo v plechu a studená sprcha ze zahradní hadice, než večerní usínání při poslouchání cizích rozhovorů. Navíc, co si budem, naše divoká smečka taky není zrovna nejvyhledávanějším sousedem. V pustině mi alespoň odpadají obavy, kdy nás přijde někdo seřvat, že mu Jedličky zbořily stan.

Na BezKempu si může člověk za pár peněz vybrat holou louku bez elektřiny i vody, ale stejně tak luxusní fancy glampingovoou maringotku s teplou sprchou a wifi. Anebo něco mezi. To se mi na tom líbí. Chceš kadibudku, máš kadibudku. Chceš místo pro karavan, najdeš místo pro karavan. Jedeš pod stan balit holku, připlatíš si, abys měl celý pozemek jen pro sebe a neoblboval Ti ji u ohně cizí borec s kytarou. Nebo naopak, jede vás víc rodin najednou, tak hledáte větší pozemek. Nabídka je opravdu pestrá, vybere si každý. Některá místa jsou dokonce tak žádaná, že jsou vybookovaná na měsíce dopředu…

Letošní zahájení tábornické sezóny nás čeká tento víkend a služeb BezKempu opět využijeme. To není žádná placená spolupráce, jen čistá spokojenost se službou. Sepsala jsem pár informací z námi navštívených míst. Třeba někoho pošťouchnou k tomu, aby nocování s dětmi venku vyzkoušel…

Jaké to je, stanovat s malými dětmi? Někdy peklo a někdy bomba, asi jako všechno 🙂 Jasně, že je náročnější uvařit večeři v polní kuchyni než doma na sporáku. Ale zase piješ ranní kávu s výhledem na hory a děti běhají bosky v trávě. Něco za něco. Naši harcovníci jsou na noci ve spacácích zvyklí odmala, někdo to dával líp, někdo hůř. Loni měla Trojka tak lehké spaní, že ji probudilo každé zašustění plachty od stanu. Letos si od táboření slibuju mnohem větší pohodu, tak si povíme v září…

Z BezKempové nabídky máme zkušenost tady:

  • Divočina v Jablunkovském průsmyku – pozemek na louce s krásným výhledem na slovenské hory. Na místě suchý záchod, posezení a bohovský klid. Kdo rád utíká z civilizace a budí se s výhledem na mlhu válející se v údolí, je na správném místě.

  • Na Bidýlku“ v Těšínských Beskydech. Kouzelné místo ukryté mezi břízami, dost opuštěné na to, abychom mohli v noci pozorovat hvězdy a netopýry, ale přitom táborníkům nakloněné. Kromě ohniště, studny, romanticky osvětlené kadibudky a houpačky tu totiž stojí i kouzelná hobití budka, velká tak pro jednoho dospělého a dvě děti. Já s Trojkou jsme spali v autě. Samozřejmě by se tady dal postavit stan. Výhled z remízku na louku plnou odkvétajících pampelišek, pasoucí se krávy a v ďolíku Jablunkov zalitý zapadajícím sluncem, to byla prostě bomba.

  • Příjemný švěstkový sad nad Vizovicemi se sluncem vyhřívanou sprchou! Co sprchou, dokonce sprchovým koutem, ze kterého je romantický výhled na okolní kopečky. Pitná voda, kadibudka, elektřina. Co chtít víc?
  • Chatička v sadu u Hroznové Lhoty, do které se pěkně vlezou dva až tři, co se mají rádi, my spali částečně v chatce, částečně na terase před chatkou. Houpací síť a večerní pohoda při svíčkách included. Folklorní kadibudka samozřejmostí.

  • Slezské Pohraničí – tichý pozemek se základním zázemím nedaleko Zlatých hor. Nově tady majitelé postavili i něco jako glampingový stan.

Tenhle víkend se chystáme na Valašsko do Roubené komůrky na Peciválkách. Pro lowcostovou část letní dovolené jsme si zase pro letošek vybrali Odpočinkovou louku v Českém ráji. Z praktického hlediska vítám i celkem nízké storno poplatky – když je předpověď počasí pár dní před odjezdem ultrahnusná, nemusíme odjezd na sílu lámat a rodinnou peněženku to až tak nebolí.

PS. Dlouhodobě s mužem pokukujeme po nějakém opuštěném pozemku na Jablunkovsku. Až budeme velcí, bohatí a děti zaopatřené, tak bychom si tam rádi postavili náš dreamhouse s výhledem na pasoucí se srnky na úbočí hor. Já navíc koketuju s myšlenkou otevření horské kavárničky. Do té doby bychom ho rádi nabízeli přes BezKempu. Nevíš o něčem takovém? 🙂 Samota s ovocným sadem wanted!

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář