Interaktivní leporela

Albi tužka u nás rychle zdomácněla a já jsem ráda za každou inspiraci k jejímu využívání. Na webu Tvoříme pro děti jsem narazila na vyrobená interaktivní leporela s využitím ALBI kouzelných samolepek a hned jsme se pustili do práce.

Prázdná leporela jsem koupila na fleru za pár korun. Šlo by samozřejmě použít jakýkoliv sešit nebo blok, volné listy, cokoliv. Knížky jsem vyrobila dvě.

  • První jsou fotky členů rodiny s přiřazenou básničkou a písničkou, některé známé, některé neznámé. Básničky jsem vybrala jednoduché, pár jsem jich dohledala na internetu.
  • Druhou je „Jedličkovic hravouka“ – knížka plná her, doplňovaček a úkolů. Podklady pro takové aktivity si stahuju průběžně z internetu, když na něco zajímavého narazím. Někdy za dlouhých zimních večerů sepíšu článek s odkazy na podobné stránky plné inspirace ke stažení. Úkoly jsem zalaminovala, povystřihovala a nalepila na suchý zip.

Nejveselejší fází bylo nahrávání zvuků. Ke každému členovi rodiny jsme s dětmi vymýšleli typickou písničku, kterou s ním mají děti spojenou a pak jsme ji společně nazpívali. Hodně jsme se u toho nasmáli. Málokdo zvenčí pochopí, proč je třeba u babičky nahraná státní hymna :). U hravouky jsme nahrávali, co nás napadlo – zvuky zvířátek, písničky, říkanky…

Děti se ke knížkám rády vrací, prohlíží, poslouchají. A já mám radost, že je výsledek (za)baví.

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář