Ledové lucerny

V letošním roce poprvé pořádně nasněžilo, mrzne až praští a zahrada je jedna velká sněhová peřina. Konečně jsme mohli vyrobit ledová světýlka, která dětem slibuju od té doby, co jsem je loni (nebo už předloni?) viděla na Facebooku Můj první zápisník.

Postup je jednoduchý. Do vyšší plastové misky nebo plecháčku postavím kelímek od jogurtu. Naleju vodu jak do jogurtového kelímku (aby se zatížil a nezvedal), tak kolem něj do plastové misky. Do vody přisypu cokoliv „na okrasu“. Kousky jehličnatých větviček, semínka, listy, já otrhala kousek suchého vřesu z květináče… Krásně by vypadaly třeba nasušené jeřabiny nebo celé šípky. No a pak už pracoval jen Pan Mráz. My nechali výtvory zmrznout venku přes noc. Do jogurtového kelímku jsem před ztuhnutím navíc vnořila očko z provázku, aby se i zmrzlá voda uvnitř kelímku dala použít jako „ozdoba“.

Stačí jen vložit čajovou svíčku a kouzelná venkovní lucerna je na světě. My si dneska udělali na zasněžené zahradě ohýnek a opekli buřty. Lucerničky nám parádně dotvářely romantickou atmosféru, děti byly překvapené z ornamentů, které mráz vykreslil. A náklady přitom nula nula nic.

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář