Letní čajování

Vůbec mi nevadí, když se mezi slunečné a horké dny občas vloudí nějaké deštivé odpoledne. Aspoň stihneme dodělat resty, na které pro samé lítání venku není čas. Naposledy jsme se vrhli na výrobu domácích bylinkových čajů. Inspiraci si našla Jednička sama v knížce Hravocesta (mimochodem, jestli nemáš doma, pak tahle knížka spolu s její starší sestrou – Hravoukou – jsou horkými kandidáty na tip pro Ježíška) a sama začala na výletech trhat různé kytičky, lístky a bylinky.

Postupně jsme asi za 14 dní nasušili trochu meduňky, máty, jahodníku, sedmikrásek a k tomu přihodily drcené šípky a diviznu z loňských zásob, ať máme směs víc barevnou. Na mě vyšel úkol našít čajové pytlíky. Daly by se celkem jednoduše i koupit (prázdné, třeba tady), ale když myška v knize říkala, že si je máme ušít z gázoviny, tak jsme to holt museli udělat podle myšky 🙂 Z doby, kdy děti byly miminky, jsem měla doma gázové čtverečky (tyto), tak jsem je jen na overlocku ze dvou stran obšila a tradá, vznikly jednoduché sáčky/kapsičky. Ty pak stačilo naplnit sušenou směsí bylinek (toho se pečlivě chopily děti) a na poslední straně zase hrknout overlockem. Tentokrát jsem nechala delší „řetízek“, za který se čajový pytlík bude po vylouhování z hrnku vytahovat.

Poslední fáze je kreativní, protože je potřeba vyrobit/ozdobit krabičku. Fantazii se meze nekladou. Jednička namalovala obrázek, ten jsme nalepili na plechovku od Rafaela a už se jen těšíme, které návštěvě jako první nabídneme stoprocentně domácí bylinkové thé z naší limited edition Léto 2022 :). Celé aktivitě připisuju ještě jeden kladný, edukativní bod – děti docela zíraly, kolik práce je za jedním sáčkem čaje. Výtvorů si natolik považují, že samy pro sebe si čaj ani nechtějí zalít a čekají, až dorazí babička…

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář