Sudoku na míru

Naše Jednička chce pořád plnit nějaké úkoly, luštit, vyplňovat, lámat si hlavu. Číst ještě neumí, takže svět křížovek či osmisměrek nám zůstává zatím zapovězen. Chtěla jsem ale vyzkoušet, jestli už porozumí principu sudoku. Ne klasickému formátu 9 x 9, ale jednodušší verzi 4 x 4.

Aby pro ni byla hra vizuálně přitažlivější, použila jsem místo čísel naše oblíbené obrázky – zvířátkové ilustrace od Jany Andréskové tvořící pod značkou Kukando. Sudoku jsme si vyrobili čistě pro vlastní potřebu a beru jako samozřejmost, že jej nikde nebudeme šířit, nabízet, natož prodávat (to jen poznámka k autorským právům). Sadu čtyř obrázků lze na webu Kukanda stáhnout zdarma tady, kdyby se hodilo 😉.

Generátor zadání sudoku je volně dostupný na internetu třeba zde. Stačí jen symboly číslic analogicky vyměnit za zvířátka. Nebo vlaky, Rumcajse, Lociky… podle toho, co nejvíc frčí u vás doma. Nejsem žádný velký grafik, vše jsem poskládala dohromady v Canvě, je to jednoduchý a intuitivní program pro grafiky-amatéry. Pak už stačilo jen vytisknout, nastříhat, zalaminovat a podlepit suchým zipem – používám lepicí kolečka ze Stoklasy, protože stříhat oboustrannou lepící pásku je peklo. Ušitý a (trochu neuměle) pomalovaný pytlík je už jen finální parádička, abychom sudoku mezi ostatními hrami snadno našli.

Jednička má pět a půl, princip pochopila celkem rychle a ještě občas nějakou kartičku doplní náhodně. Neumí si zatím vše logicky odůvodnit. Na hraní máme ale celé léto, přejezdů a prostojů bude spousta, určitě to doladíme 🙂

 

Oblíbená témata

Novinky z blogu

přímo na váš e-mail

Napište komentář